Skip to main content

Please Select Your Country/Language Preferences

Witamy w nVent RAYCHEM

Jesteśmy globalnym producentem i dostawcą elektrycznych systemów grzewczych dla budownictwa i przemysłu.

Nasze systemy grzewcze optymalizują zużycie energii i zapewniają pełne bezpieczeństwo chronionych instalacji. W latach 70-tych opracowaliśmy i wprowadziliśmy na rynek pod marką RAYCHEM samoregulujące przewody grzejne, które dostarczają właściwą ilość ciepła dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne.

Pełna wersja strony dostępna jest w języku angielskim

nVent.com/RAYCHEM

PRZEMYSŁ

Precyzyjna kontrola dostarczonego ciepła jest nieoceniona przy minimalizacji kosztów i poprawie gospodarki energetycznej w przemyśle. Oferujemy ogrzewanie rurociągów, zbiorników, pojemników, cystern, układów AKPiA. Realizacja każdego projektu dostosowana jest do indywidualnych potrzeb i wymagań naszych klientów.

Temperature_Maintenance_PL.png image

Utrzymywanie temperatury procesowej

W przypadku instalacji w terminalach magazynowych, rafineriach, przemyśle chemicznym, spożywczym, czy innych gałęziach przemysłu, krytycznym elementem utrzymania ruchu jest zapewnienie...
Pipe-Freeze-Protection_PL.png image

Ochrona rurociągów przed zamarzaniem

Systemy ogrzewania elektrycznego zapobiegają zamarzaniu wody w rurociągach, zbiornikach, pompach i powiązanych urządzeniach, kompensując straty ciepła przez izolację. Systemy ogrzewania...
Tank_heating_PL.png image

Ogrzewanie zbiorników

Magazynowanie różnego rodzaju mediów w zbiornikach jest bardzo istotną operacją w instalacjach przemysłowych. W przypadku nieprawidłowego postępowania produkty mogą zamarznąć...

Budownictwo

Dostarczamy elektryczne systemy grzewcze zapewniające komfort i bezpieczeństwo użytkowników w warunkach zimowych. Dzięki precyzyjnej kontroli temperatury systemy zapewniają optymalizację zużycia energii generując znaczne oszczędności w porównaniu do alternatywnych rozwiązań.

Pipe-Freeze-Protection_PL.png image

Ochrona rurociągów przed zamarzaniem

Energooszczędny, kompletny, elektryczny system grzewczy wraz ze sterownikiem, zapewnia ochronę tylko podczas ujemnych temperatur. Zamarznięte rury są kosz­townym problemem -...
Floor-Heating_PL.png image

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne systemy grzewcze należą do najbardziej efektywnych rozwiązań ogrzewania podłogowego ze względu na niską bezwładność systemu oraz szybki czas nagrzewu...
Surface-Snow-Melting_PL.png image

Ogrzewanie powierzchni zewnętrznych

Elektryczne systemy grzewcze to skuteczna metoda utrzymania powierzchni zewnętrznych, takich jak nawierzchnie chodników, podjazdów i przejść, w stanie zapewniającym bezproblemowe...

 

Wirtualny świat nVent raychem

Odkryj rozwiązania nVent RAYCHEM w zakładach przemysłowych i budynkach komercyjnych. Udaj się w wirtualny spacer po kompleksowym przeglądzie zastosowań nVent RAYCHEM i dowiedz się w jaki sposób działają nasze systemy.

Wirtualny spacer nVent RAYCHEM dla Budownictwa

PRZEMYSŁ

Udaj się w wirtualny spacer po rozwiązaniach nVent RAYCHEM dedykowanych dla przemysłu.

Wirtualny spacer nVent RAYCHEM dla Budownictwa

BUDOWNICTWO KOMERCYJNE

Udaj się w wirtualny spacer po rozwiązaniach nVent RAYCHEM dedykowanych dla budownictwa. 

 

RAYCHEM-3D-EU1929-ResidentialDormerBWR-EN-2208.jpg image

BUDOWNICTWO MIESZKALNE

Udaj się w wirtualny spacer po rozwiązaniach nVent RAYCHEM dedykowanych dla budownictwa mieszkalnego. 

 

Zastosowania - Przemysł

Playlista | Jak to działa?

Zastosowania - Budownictwo komercyjne

Playlista | Jak to działa?

Zastosowania - Budownictwo mieszkalne

Playlista | Jak to działa?

Przydatne Linki

Produkty nVent Raychem

Produkty

Znajdź dane techniczne przewodów grzejnych, sterowników i akcesoriów.

Dokumentacja nVent RAYCHEM

Dokumentacja

Znajdź katalogi, ulotki i karty katalogowe systemów grzewczych nVent RAYCHEM.

Narzędzia projektowe nVent RAYCHEM

Narzędzia projektowe

Dobierz i zaprojektuj system grzewczy do Twoich potrzeb.

Gwarancja nVent RAYCHEM

Gwarancja

Formularz rejestracji gwarancji.

InstallPro360 icon

InstallPRO360

Zarchiwizuj swoje instalacje ogrzewania podłogowego i wydrukuj dokumenty gwarancyjne.

CertifiedPro nVent RAYCHEM

Strefa Instalatora

Zdobądź Certyfikat PRO-fesjonalisty i zostań autoryzowanym instalatorem nVent RAYCHEM.

Aktualności

Nowy przewód grzejny nVent RAYCHEM XTVR wyposażony w technologię High Power Retention (HPR)

Samoregulujący przewód grzejny nVent RAYCHEM XTVR jest przeznaczony do ochrony przed zamarzaniem lub utrzymywania temperatury procesowej rur i zbiorników wymagających ciągłej temperatury roboczej (maks. 150°C/302°F) lub wysokiej ekspozycji (maks. 250°C/482°F).

Więcej

50-lecie technologii samoregulacji nVent RAYCHEM

W tym roku firma nVent świętuje 50-lecie technologii samoregulacji RAYCHEM. Raychem Corporation jako pierwsza zastosowała chemię radiacyjną do elektrycznego ogrzewania w budownictwie i przemyśle.

Samoregulujące przewody grzejne:

  • są wytrzymałe mechanicznie,
  • pozwalają na precyzyjną kontrolę temperatury,
  • nie przegrzewają się,
  • można je przycinać i zakańczać na placu budowy.

Systemy grzewcze stosuje się do ochrony przed zamarzaniem rur i powierzchni zewnętrznych oraz utrzymywania temperatury procesowej w przemyśle. Wprowadzenie technologii samoregulacji wpłynęło na znaczne oszczędności energii elektrycznej w wielu branżach przemysłu, takich jak spożywcza, petrochemiczna, drzewna.

Więcej

Nowe przewody i maty grzewcze nVent RAYCHEM WINTERGARD

Firma nVent Raychem wprowadziła nowe, stało-oporowe kable i maty do ogrzewania powierzchni zewnętrznych, które mogą być układane w betonie oraz asfalcie. Maty nVent RAYCHEM WINTERGARD-MAT o szerokości 60 cm dobrze sprawdzają się do odśnieżania chodników i pasów jezdnych w budownictwie jednorodzinnym. Fabrycznie zakończone przewody grzewcze nVent RAYCHEM WINTERGARD-CABLE używane są do ogrzewania schodów oraz powierzchni o nieregularnych kształtach wymagającej ochrony zimą.

Fabrycznie zakończone maty i przewody WINTERGARD z 5-metrowym kablem zimnym wymagają jedynie podłączenia do zasilania oraz sterownika. W połączeniu ze sterownikiem nVent RAYCHEM  RAYSTAT-M2 stanowią niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie problemu gromadzenia się śniegu i oblodzenia zimą. System gwarantuje dostęp do posesji oraz eliminuje zagrożenie wypadkiem mieszkańców i użytkowników.

Więcej
SENZ Wifi Web Banner

nVent RAYCHEM SENZ WIFI

“Hey Google, ustaw temperaturę w łazience na 21 stopni.”
“Alexa, turn kitchen on.”

Połącz ogrzewanie podłogowe z systemem inteligentnego domu dzięki termostatowi nVent RAYCHEM SENZ WIFI. Termostat SENZ WiFi może być obsługiwany za pomocą urządzeń z systemam Amazon ALEXA lub Asystentem Google.

Więcej

Dokumentacja

Elektryczne systemy grzewcze - Przegląd systemów

Ogrzewanie podłogowe - Podręcznik techniczny

Rozwiązania dla budownictwa - Podręcznik techniczny

Rozwiązania dla przemysłu - podręcznik techniczny

dostepny w języku angielskim

Media

Dystrybucja

Nasze produkty są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów. Skorzystaj z narzędzia lokalizacji przedstawicieli handlowych i dystrybutorów na podstawie kodu pocztowego lub wybierz dystrybutora z listy poniżej.

Autoryzowani Dystrybutorzy

ALFA ELEKTROARTEL 

ASE ATEX

BIMS PLUSBLUMENBECKERCONBEST
CP TRADEDOLEJSZ.PLELEKTROHEATELEKTRO-INVEST
HURT
ELNORDENEXON
GRODNOHYDROSOLARINTEREX KATOWICEKACZMAREK ELECTRIC KALMARKAREL 2
ONNINENOWITERMSOLARW.EG. POLSKA

WATERM 

 

nVent Thermal Polska sp. z o.o.

ul. Cybernetyki 19 | 02  677 Warszawa
tel: +48 22 331 29 50 | email: [email protected]
Doradztwo techniczne i wyceny:  +48 22 331 30 81

nVent Thermal z siedzibą w Houston, USA dostarcza systemy grzewcze oraz systemy detekcji i lokalizacji wycieków dla przemysłu, budownictwa, telekomunikacji, medycyny i innych sektorów OEM. Łącząc działalność i doświadczenia firm Raychem, Pyrotenax, Hew-Therm oraz Tracer produkuje więcej zróżnicowanych wyrobów grzejnych niż jakakolwiek inna firma na świecie.

Na Rynku polskim firma jest obecna od lat 90-tych. W wyniku przekształceń kapitałowych zmienialiśmy nazwy w kolejnych latach działalności (Raychem Polska sp. z o.o., Tyco Thermal Controls Polska Sp. z o.o. oraz Pentair Thermal Management sp. z o.o.) Od 1 maja 2018 r. do chwili obecnej firma przyjęła nazwę nVent Thermal Polska Sp. z o.o.

W zależności od zastosowania i potrzeb klienta, oferujemy elektryczne systemy grzewcze oparte na technologii samoregulacji, jak również ogrzewanie stało-oporowe, szeregowe oraz w izolacji mineralnej do zastosowań w przemyśle, budownictwie komercyjnym oraz jednorodzinnym.

Location